Чого домагається пропаганда росії в Україні. - Олександр Сивак
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну почалась і активна російська пропаганда на теренах нашої країни. Пропаганда - це більш менш систематична спроба маніпулювати переконаннями, поглядами або діями інших людей за допомогою символів (слів, жестів, прапорів, пам'ятників, музики, одягу, знаків відмінності, зачісок, малюнків на монетах і поштових марках і т. д.). Чого ж саме домагається пропаганда росії в Україні, про це ми поговорили з одеським бізнесменом Олександром Сиваком.
Пропагандисти мають конкретну мету або набір цілей. Щоб досягти цього, вони навмисно обирають факти, аргументи та символи і подають їх так, як, на їхню думку, матимуть найбільший ефект. Щоб досягти максимального ефекту, вони можуть опускати чи спотворювати важливі факти чи просто брехати, і навіть намагатися відвернути увагу від усього, крім власної пропаганди. З цим ми стикаємось кожного дня під час війни, так як в цілях російської влади демотивувати весь український народ. В їхніх інтересах, посіяти ворожнечу всередині країни, щоб ми опустили руки і російським військовим було легше окупувати Україну.
Промивання мозку
Ще одне споріднене поняття - це поняття промивання мозку, яке російська влада використовує упродовж всього свого існування. Олександр Сивак пояснює, що цей термін зазвичай означає інтенсивну політичну ідеологічну обробку. Це можуть бути довгі політичні лекції або дискусії, тривалі обов'язкові завдання і т. д. Термін «промивання мозку» широко використовувався в сенсаційній журналістиці для позначення таких дій (і багатьох інших дій), які проводилися в росії та інших країнах.
Пропаганда в росії триває довго і поетапно, фазами чи хвилями. Пропагандистам може бути важко визначити, навіть для самих себе, які саме переконання, цінності чи дії хочуть викликати, в які моменти часу серед різних людей. Задіяні дуже великі та міцно утримувані комплекси цінностей, такі як престиж, душевний спокій, дохід і навіть саме життя чи військова безпека цілих націй чи регіонів, а нині навіть знищення всього людства.
Чи виправдовує ціль ціну
У такій ситуації виникає маса заплутаних і тернистих ціннісних дилем: чи вартує військова чи революційна перемога ціни економічної розрухи? Чи можна досягти бажаного ступеня індивідуальної свободи без надто великої втрати соціальної рівності? Чи варто набагато швидше досягнення цілей значно більшої кількості людських страждань? Чи мають відбуватися військові злочини, щоб виграти битву?
Наслідки
У сучасних умовах кожен акт пропаганди несе наслідки у кількох частинах світу. Деякі з них можуть несподівано бумерангом позначитися на самих пропагандистах, якщо вони не зможуть візуалізувати глобальну систему та її компоненти і передбачати проблеми, які можуть виникнути. Понад те, глобальна система невблаганно змінюється. Підприємець Олександр Сивак говорить, що міру розвитку населення, торгівлі, подорожей, освіти та технологій з'являються нові центри політичної, культурної та економічної влади.
Лідери у світових справах дедалі більше зацікавлені у створенні засобів масової інформації світового рівня та багатонаціональних організацій репортерів, дослідників, редакторів, вчителів та інших інтелектуалів, відданих єдності людства.